توصیه های یکونیم وجبی برای افزایش متابولیسم و درمان چاقی

چاقی و درمان چاقی و توضیحاتی مربوط به متابولیسم از زبان یکونیم وجبی

افزایش سرعت متابولیسم – لاغر شدن – درمان چاقی – کاهش وزن

سلام به روی ماهتون. یادش بخیر زمانی که چاق بودم هر لحظه روی زمین قل میخوردم و از جایی به جای دیگر میرفتم. من از ابتدای عمرم به حالت ها و اشکال مختلفی تبدیل میشدم و همیشه از ویژگی های منحصر به فرد هر شکل بهترین استفاده ها را میکردم. اکنون هم که منه یکونیم وجبی میخواهم چند کلمه درباره چاقی صحبت کنم در ذهنم خاطرات زمان چاقی خود را مرور میکنم. زمانی که طول پاهایم از دو وجب بیشتر نبود ولی قطر شکمم به ده وجب میرسید و برای من قل خوردن آسانتر از راه رفتن بود. برای بازی و تفریح نیازی به شهر بازی نداشتم و بالا و پایین پریدن روی شکمم لذتش بیشتر از هر وسیله ای بود. در هنگام شنا نیازی به جلیقه نجات نداشتم و در رانندگی هم خیالم راحت بود که ایربگ لازم ندارم. گذشت آن زمان و ایربگ را تبدیل به سیکس پک کردم. کاری که به راحتی و بدون مشکل خاصی آن را انجام دادم و به ظاهری متفاوت دست یافتم. اما میدانم که این امر یعنی لاغر کردن برای بسیاری از افراد کاری دشوار است. به همین دلیل اکنون میخواهم درباره یکی از مهم ترین و بهترین و راحت ترین عوامل موثر در لاغر کردن و درمان چاقی برای شما صحبت کنم. عاملی به نام متابولیسم.

 

 

 

تاثیر متابولیسم بر لاغری و درمان چاقی

در حالت عادی شما غذا میخورید و این غذا بعد از چند ساعت تبدیل به انرژی میشود و توسط سیستم گردش خون به بخش های مختلف بدن انتقال داده میشود تا انرژی لازم برای فعالیت آنها تامین شود. به این روند تبدیل غذا به انرژی متابولیسم میگویند. مازاد غذا نیز توسط بخش هایی از بدن به چربی تبدیل شده و در قسمت های مناسب بدن ذخیره میشود تا در مواقع کمبود غذا دوباره به انرژی تبدیل شوند و مورد استفاده قرار گیرند. مقداری از غذا نیز به عنوان پسماند از بدن دفع میشوند. در این حالت معمولا میزان غذای خورده شده توسط شخص متناسب با میزان فعالیت و انرژی مصرف شده در بدن شخص است. اما هانطور که خواندید این روند در حالت عادی و ایده آل اتفاق می افتد. بنابراین اگر این چرخه از حالت عادی خود خارج شود دیگر شرایط به خوبی قبل نخواهند بود. اگر متابولیسم به خوبی صورت نگیرد غذا به میزان مناسب به انرژی تبدیل نمیشود و به میزان بیشتری به صورت چربی در بدن ذخیره و باعث چاقی میشود و همچنین میزان غذای دفع شده از بدن نیز افزایش می یابد. علاوه بر این موارد در هنگام کاهش سرعت متابولیسم بدن، انرژی اندام های مختلف بدن نیز به میزان کافی تامین نمیشود و این امر علاوه بر اینکه باعث بی حالی و خستگی بیش از حد شما میشود، باعث افزایش اشتها و غذا خوردن شما نیز میشود که در ادامه باعث افزایش چربی های ذخیره شده در بدن شما و بروز چاقی می شود.

 

 

درمان چاقی و متابولیسم و یک مرد که نایلون سبز پوشده خخخخ

 

در این شرایط اگر شما بدون اطلاع از این موضوع بخواهید با کم کردن بیش از حد غذا یا افزایش ورزش روزانه خود به لاغر شدن و درمان چاقی بپردازید باعث میشوید که مواد غذایی مورد نیاز بخش های مختلف بدنتان به اندازه کافی تامین نشود و به مرور زمان دچار مشکلات ناشی از این امر مانند پوکی استخوان و آسیب دیدن دستگاه های مختلف بدن شوید. بنا بر این در چنین شرایطی باید به فکر افزایش سرعت سوخت و ساز بدن یا همان متابولیسم باشید. همچنین بعد از رساندن سرعت متابولیسم به درجه مطلوب، باید ورزش و تحرک خود را نیز به میزان مورد نیاز تغییر دهید. میزان و نوع غذای شما نیز در طی روند افزایش متابولیسم به صورت مطلوبی تغییر خواهد کرد.

 

همچنین اگر میخواهید چکیده ای از مطالب مفید درباره چاقی را در اختیار داشته باشید و بتوانید بدون هزینه و عوارض، چاقی خود را درمان کنید و به اندامی ایده آل برسید این مقاله بنده درباره لاغر شدن و درمان چاقی را از دست تدهید. 

 

راه های افزایش متابولیسم برای لاغر شدن و درمان چاقی

فرض کنید متابولیسم نام یک دستگاه است که مواد غذایی بدن را گرفته و آن را به انرژی تبدیل میکند. مسلم است که هر دستگاهی برای فعالیت خود به مفداری سوخت و حداقل یک فرمان از سمت اپراتور نیاز دارد. بنا بر این سیستم متابولیسم بدن نیز برای عملکرد هر چه بهتر خود به دو چیز مهم نیاز دارند :

  • فرمانی که از مغز دریافت میکنند

  • مواد غذایی و املاح خاص

هر عضوی در بدن انسان برای فعالیت مناسب خود باید فرمانی متناسب با عمل مورد نظر از مغز دریافت کنند. مشخص است که در صورت عدم صدور این فرمان از مغز، عمل مورد نظر انجام نمیشود و اگر هم انجام شود به صورت بی هدف و با تاثیری غیر مطلوب خواهد بود. اما مگر مغز دکمه و کنترل دارد که بخواهیم با استفاده از آن ها مغز را تنظیم کنیم که پیام های بیشتر و بهتری به این اعضا بفرستد؟! در اینجا گفته میشود که دکمه ای برای فشار دادن وجود ندارد ولی ابزار و راه هایی برای کنترل آن موجود است. به طور خییییییییییلللیییی خلاصه اگر بخواهم بگویم باید عرض کنم که امیدوار بودن به نتایج برنامه ای که برای لاغر شدن و درمان چاقی در پیش گرفتید و شاداب بودن میتواند به روند ارسال پیام های مناسب از مغز به اعضای بدن کمک بسیار زیادی کند.

مورد دیگری که سیستم متابولیسم بدن به آن نیاز دارد مواد غدایی و املاح خاص است. این مواد معدنی و املاح نقش سوخت را ایفا میکنند. این مواد غذایی و املاح شامل این موارد میشوند: ویتامین ها مخصوصا B، C و A – منیزیم، کروم، مس، سلنیوم، سدیم، روی، ید، منگنز، کلوسترول، پزوتئین و چربی.

تغییر نوع نگرش، اصلاح برنامه غذایی و ورزش کردن اگر به شیوه بالا صورت گیرند میتوانند در مدت حداکثر چند ماهه باعث کاهش وزن و لاغری به صورت اصولی و بدون عوارض شوتد.

 

متابولیسم و درمان چاقی و توضیحاتی مربوط به آن. در تصویر یک مرد لاغر و یک مرد چاق را مشاهده میکنید

 

 

امیدواریم از این مطلب در اسنورا لذت برده باشید 

روز های خوبی داشته باشید 

 

 

با ما در اسنورا همراه باشید . . .

به کانال تلگرام   ما بپیوندید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.