مشخصات وال واشر در توان ها و شکل های مختلف

وال واشر ها  ابزاری هستند که از آن ها برای نورپردازی نمای ساختمان ، محوطه ،  باغچه و حتی ویترین مغازه ها و قاب عکس ها و تابلوها استفاده می شود و می‌توانند نور را در شدت وزاویه های مختلف به جلو پرتاب کنند.به همین دلیل شما با استفاده از وال واشر قادر خواهید بود که نور را دقیقاً در همان نقطه و ابعاد مورد نظرتان  بر روی سطح دلخواهتان پخش کنید. این ابزار  در دسته لوازم روشنایی ال ای دی قرار دارند و نوعی پروژکتور محسوب می شوند.  به عبارتی می توان گفت وال واشر ها همان پروژکتورهای ال ای دی هستند که در ساخت آن ها ال ای دی پاور استفاده می شود و نیز بر روی هر یک ال ای دی یک عدد لنز یا همان عدسی قرار داده می شود.

 

 

در این مطلب از  اسنورا  توضیحاتی درباره ویژگی وال واشر ها در توان های مختلف خواهیم داد تا شما با استفاده از آن بتوانید وال واشر مناسب برای نورپردازی سطح مورد نظرتان را انتخاب کنید .

 

 

وال واشر ۱ وات

این نوع از وال واشر ها که در صورت دارا بودن لنز  ۳۰ درجه حدود یک متر پرتاب نور دارند برای شما این امکان را فراهم می کنند تا بتوانید از آن ها اجرای ویترین و یا تابلو ها و قاب عکس ها و در صورت نیاز  در نمای ساختمان ها استفاده کنید.

 

وال واشر های ۳ وات ، ۴ وات و ۵ وات

این وال واشر ها در نیز در صورت داشتن عدسی با زاویه ۳۰ درجه می‌توانند پرتاب نوری از حدود ۳ متر تا ۷ متر را برای شما فراهم کنند.  بیشترین کاربرد این نوع واشر ها در نمای ساختمان است ولی اگر شما آنها را در اشکال  دایره ای و یا مربعی خریداری نمایید می توانید از آن ها برای ویترین مغازه و یا حتی نورپردازی سن برای آمفی تئاتر ها و مراسم و مجالس مختلف نیز استفاده کنید . ابعاد این  وال واشر ها در صورت خطی بودن از حدود ۱۰ سانت تا ۱۵ سانت است .

 

 

 

وال واشر های ۶ وات تا ۱۰ وات

پرتاب نور این وال واشر ها در صورت داشتن لنز ۳۰ درجه از حدود ۴ متر تا ۱۰ متر است و طول آنها نیز از حدود ۱۸ سانت تا ۲۷ سانت است.  موارد استفاده این والواشر ها در نورپردازی نمای  ساختمان ها و دیوارها و مغازه ها و پل های شهری می باشد . تصویر زیر یک وال واشر ۹ وات طیف الکترونیک را نشان میدهد .

 

 

 

وال واشر ۵۰ سانت یا نیم متری

این وال واشر ها که در توان های ۱۲ وات تا ۱۸ وات در بازار یافت می شوند قابلیت استفاده در نمای ساختمان و پل های شهری را دارند و شما می توانید در این موارد از آنها استفاده کنید.  همچنین این نوع والواشر ها در انواع تک ظریف و دو ردیف تولید می شوند . در شکل زیر میتوانید یک وال واشر نیم متری ۱۸ سانت که توسط شرکت طیف الکترونیک تولید شده است را مشاهده کنید .

 

 

 

وال واشر ۱۰۰ سانت یا یک متری

 

وال واشر های یک متری در توان های ۱۸ وات تا ۳۶ وات تولید می شوند. امروزه این نوع  وال واشر ها جایگاه خوبی در بین مشتریان  پیدا کرده اند چراکه از آن ها  می توان در نورپردازی ساختمان ها و پل های شهری و محوطه ها  استفاده کرد.  همچنین در گلخانه ها  از وال واشر های یک متری مخصوص رشد گیاه یا همان وال واشر فول اسپکتروم برای رشد و پرورش گیاهان استفاده می شود .  در زیر میتوانید تصویر یک وال واشر ۱ متری ۳۶ وات را که از تولیدات شرکت طیف الکترونیک است

 

امیدواریم از این مطلب در اسنورا لذت برده باشید … … …

 

با ما در اسنورا همراه باشید . . .

به کانال تلگرام   ما بپیوندید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *