نقاشی ساختمان با وال واشر!

اگه شما هم از اون دسته از آدمایی هستید که میخواید ساختمان و یا هر محیطی که ازش استفاده میکنید تو شب ظاهری کاملا متفاوت و البته زیباتر از روز داشته باشه، به نور پردازی اون اهمیت زیادی بدید.

تو این نوشته قصد داریم تا نقش به سزای وال واشر رو تو این کار بهتون نشون بدیم تا بهتر بتونید برای خرید لوازم نورپردازی و همچنین برای چگونگی نورپردازی تصمیم بگیرید

وال واشر یکی از ویژگی هایی که داره اینه که به علت داشتن تنوع در زاویه و شدت پخش نور میتونه حتی از فواصل دور نور رو بر روی سطح یا نمای مورد نظر پرتاب کنه و به همین دلیل میشه با استفاده از اون تصاویر و نورپردازی های سه بعدی هم خلق کرد که در ادامه به طور مختصر شرحی از این کار رو بیان میکنیم

اگر نمی دانید وال واشر چیست میتوانید درباره وال واشر چیست بخوانید
اگر نمی دانید پروژکتور چیست میتوانید درباره پروژکتور بخوانید
اگر نمی دانید کاربرد وال واشر چیست میتوانید درباره کاربرد وال واشر بخوانید

همونطور که مشاهده میکنید تو تصویر بالا طراح نما از ترکیب نور های زرد و سفید داخل تراس ها و روی نما و همچنین تو محوطه بیرونی استفاده کرده و یه تصویر زیبا خلق کرده ولی باز هم یه مقدار نمای ساختمان مصنوعی به نظر میرسه.

 

 

در نظر داشته باشید که نور های سفید و زرد روی نما با وال واشر های ال ای دی تامین شدن.

اینو  هم یادتون باشه که هر چقدر شما بتونید نور رو به صورت کاملا طبیعی روی سطح مورد نظرتون پخش کنید، زیباییتون افزایش پیدا میکنه.

برای مثال وقتی که شما در شب به نمای یه ساختمان که نورپردازی شده نگاه میکنید، اگه به راحتی متوجه بشید که روی ساختمون چراغ های متعددی نصب شده به این معناست که نورپردازی ساختمان خوب طراحی نشده و به همین دلیل مصنوعی بودنش جلوه میکنه.

ولی اگه به ساختمان نگاه میکنید و احساس میکنید که هیچ منبع نوری روی ساختمون نیست و خود دیوارای ساختمون دارن از خودشون نور میدن، شما دارید به یه شاهکار فوق العاده نگاه میکنید.

شما اگه وال واشر ها رو با شدت و زاویه مناسبی انتخاب کنید میتونن براتون یکی از بهترین ابزارایی باشن که میتونه اینگونه شاهکار ها رو خلق کنه.

در ضمن به هیچ وجه هراسی از افزایش شدت نور نداشته باشید ؛ چرا که بعضی افراد گمان میکنن که اگه نور روی سطح ساختمان و یا محیط مورد نظر بیش از اندازه باشه باعث آزار بیننده خواهد شد ولی باید در نظر داشته باشین که اگه نور به طوری روی سطح پخش بشه که شما منابع نور رو نبینین و همچنین پخش نور به صورت یکنواخت باشه، هر مقداری که نور افزایش پیدا کنه باعث جذب و خیرگی بیشتر بیننده میشه و هیچ اثر بدی نداره و قطعا در ذهن بیننده تصویر محکمی از نمای نورپردازی شده توسط شما حک میشه.

برای مثال در فیلم زیر شما شاهد یه نورپردازی سه بعدی البته به صورت فیلم و تبلیغات هستین. حال شما اگه قصد داشته باشین میتونین یکی از صحنه های همین فیلم یا فیلمای دیگه رو به صورت عکس ضبط کنین و شروع به پیاده کردن طرحی بکنید که بتونید دقیقا همانند همون تصویر سه بعدی رو با استفاده از وال واشر ها یا پروژکتور های ال ای دی یا هر وسیله دیگه ای خلق کنید و هر چقدر شدت نورتون بیشتر باشه درخشندگی تصویر یا نمای نورپردازی شده هم بیشتر خواهد شد

به این ترتیب هست که شما میتونید از با استفاده از وال واشر یک نقاشی و نورپردازی واقعا رویایی روی نمای مورد نظرتون ایجاد کنید .

 

با استفاده از چراغ های دفنی هم میشه روی دیوار های ساختمان و باغچه نقاشی کرد میتونید برای این منظور نوشته ای که درباره چراغ ها و پروژکتور های دفنی هست رو بخونید

 

 

امیدواریم از این مطلب در اسنورا لذت برده باشید … … …

با ما در اسنورا همراه باشید . . .

به کانال تلگرام   ما بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.