وال واشر طیف الکترونیک ایرانیان

وال واشر یکی از اجزای مهم در صنعت نورپردازی ساختمان ها و محوطه ها و پل ها است‌. شرکت طیف الکترونیک طراح ایرانیان از سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را آغاز کرد و در سال ۱۳۹۵ در سازمان ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری کرج با نام شرکت طیف الکترونیک طراح ایرانیان به ثبت رسید‌. این شرکت در تولید انواع لوازم نورپردازی ال ای دی فعالیت دارد‌. در زیر به چند نمونه از وال واشر های تولید شده توسط این شرکت اشاره میکنیم و به توضیح مختصری درباره ویژگی های هر کدام می‌پردازیم‌.

 

 

وال واشر خطی ۳ وات قاب باریک طیف الکترونیک

این وال واشر دارای طولی برابر ۱۰ سانت می باشد همچنین این وال واشر از نظر زاویه تابش نور به چند دسته تقسیم می شود که از جمله آنها می توان به ۱۵ درجه ۳۰ درجه ۴۵ درجه ۹۰ درجه و ۱۲۰ اشاره کرد‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‍‌. همچنین این وال واشر در حدود ۲ متر تا ۶ متر است.  ال ای دی ها و لنز های بکار رفته در این وال واشر ال ای دی پاور ها موجود در بازار هستند‌. درایور این وال واشر نیز از نوع های غیر ایزوله می باشد که حجم کمی را نسبت به درایورهای ایزوله اشغال می کنند و به همین دلیل حجم وال واشر بیش از حد بزرگ نیست‌.

 

 وال واشر خطی ۴ وات قاب باریک طیف الکترونیک

این وال واشر با طول تقریبی ۱۳ سانتی قابلیت استفاده در نمای ساختمانها و دیوارها و در مواقع لازم ویترین ها را دارد‌. این وال واشر در رنگ های آبی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، سبز‌، قرمز‌، زرد انبه‌ای‌، سفید‌، فول کالر و سایر رنگ ها توسط شرکت طیف الکترونیک به تولید می‌رسد‌. وال واشر ۴ وات به دلیل کوچکی به ابعاد خاص خود استفاده چشمگیری در صنعت نورپردازی نمای ساختمان دارد.

 

 وال واشر خطی ۶ وات قاب باریک طیف الکترونیک

 وال واشر ۶ وات به عنوان یک پرمصرف ترین نوع وال واشر در صنعت نورپردازی ساختمان شناخته می شود‌. این وال واشر نیز همانند سایر وال واشر های تولید شده در شرکت طیف الکترونیک  از رنگ بندی های مختلف و متنوعی برخوردار است و با توجه به سفارش مشتری این رنگ بندی اعمال و تولید می شود و همچنین لنز یا عدسی های این وال واشر بنا به سفارش مشتری انتخاب و در داخل وال واشر استفاده می شود‌. پرتاب نور این وال واشر نیز به زاویه عدسی های به کار رفته بر روی آن بستگی دارد و از حدود ۳ متر تا ۹ متر متغیر است‌.  طول این وال واشر تقریبا ۱۸ سانت است‌.

 

 وال واشر خطی ۹ وات قاب باریک طیف الکترونیک

این وال واشر با طول ۲۵ سانتی خود قابلیت استفاده بر روی دیوارها و نمای ساختمان را دارد و شما می توانید از آن برای نورپردازی این سطوح استفاده کنید‌. این وال واشر نیز به دلیل ابعاد متوسطی که دارد مورد استفاده بسیاری از طراحان نمای ساختمان قرار می گیرد‌. تنوع رنگ و زاویه لنزهای این وال واشر مانند سایر وال واشر های تولید شده در شرکت طیف الکترونیک زیاد است و بنا به سفارش مشتری انتخاب و مورد استفاده قرار می گیرد‌.

 

 وال واشر خطی ۱۲ وات قاب باریک طیف الکترونیک

وال واشر خطی ۱۲ وات در شکل های گوناگونی توسط شرکت های تولید کننده وال واشر تولید می شود و اندازه همه آنها نیز تقریباً یکسان است و تفاوت کمی با هم دارد‌. این نوع وال واشر توسط شرکت طیف الکترونیک ایرانیان نیز به تولید می‌رسد که رنگ و زاویه عدسی های آن با توجه به سفارش مشتری انتخاب می شود‌‌. طول وال واشر ۱۲ وات تولید شده توسط شرکت طیف الکترونیک ۳۴ سانت میرسد به همین دلیل این وال واشر نیز جزء وال واشر های طویل و بزرگ به شمار می‌رود که از آن می توان در نمای ساختمان ها و زیر پل ها و بر روی دیوار ها استفاده کرد‌.

 

 وال واشر خطی ۱۸ وات نیم متری و یک متری قاب باریک طیف الکترونیک

این نوع وال واشر که توسط شرکت طیف الکترونیک تولید می شود از نظر طول این دو نوع ۵۰ سانتی یا نیم متری و ۱۰۰ سانتی یا یک متری تقسیم می‌شود‌. موارد استفاده وال واشر های نیم متری معمولاً بر روی دیوارها و یا در زیر پل ها و نمای پل‌ها و همچنین در مواردی بر روی نمای ساختمان ها است‌. این وال واشر نیز همانند سایر وال واشر ها دارای تنوع در رنگ و زاویه لنزها می باشد و این مشخصات با توجه به سفارش مشتری توسط شرکت تولید کننده بر روی محصول اعمال می گردد‌.

نوع ۱۰۰ سانتی یا همان یک متری وال واشر ۱۸ سانت نیز در زیر پل ها و بر روی دیوارها و استخرها استفاده زیادی دارد‌. این نوع وال واشر به دلیل طویل بودن می تواند نور را به صورت یکنواخت و گسترده بر روی سطح مورد نظر پخش کند درخشندگی و زیبایی آن شود‌.

در مواقع مورد نیاز از رنگ فول اسپکتروم وال واشر برای رشد گیاهان در گلخانه ها استفاده می شود‌.

 وال واشر خطی ۲۴ وات ۶۶ سانت و ۱۰۰ سانت (یک متری) قاب باریک طیف الکترونیک

یکی دیگر از محصولات شرکت طیف الکترونیک وال واشر ۲۴ سانت در ابعاد ۶۶ سانتی و ۱۰۰ سانتی یا همان یک متری است که از هر دوی این وال واشر ها می توان در نورپردازی ساختمان ها و دیوارها و پل ها و استخرها استفاده کرد‌. نوع یک متری این وال واشر جزء وال واشر های یک متری کم نور به حساب می آید که می‌توان از آن با توجه به نیاز خود استفاده کرد‌. همچنین با توجه به نیاز و سفارش مشتری زاویه لنزها و رنگ این محصول توسط شرکت طیف الکترونیک بر روی وال واشر پیاده می شود‌. نوع فول اسپکتروم این وال واشر نیز قابلیت استفاده در گلخانه ها برای رشد گیاهان را دارد‌.

 

 

 وال واشر خطی ۳۶ وات ۱۰۰ سانت یا یک متری قاب باریک طیف الکترونیک

یکی از پرکاربردترین محصولات نورپردازی برای استفاده در زیر پل‌ها و دیوار‌ها و نمای ساختمان‌ها و در مواقع لازم معابر شهری وال واشر یک متری است که شرکت طیف الکترونیک ایرانیان این وال واشر را با توان ۳۶ وات و در زاویه ها و رنگ های مختلف با توجه به سفارش مشتری تولید می‌کند‌. احتمالاً در هنگام عبور از آزادراه‌ها شاهد استفاده این وال واشر ها در کنار پل ها و معابر بوده‌اید‌. این وال واشر ها به دلیل شدت نور زیادی که دارند در مکان های مختلف برای نورپردازی و ایجاد درخشندگی بر روی سطوح مختلف استفاده می شوند‌. همچنین نوع فول اسپکتروم این وال واشر در گلخانه ها برای بهبود رشد گیاهان استفاده می شود که با قرار گرفتن چند عدد از این وال واشر ها در کنار یک دیگر نور لازم برای این کار تامین می شود‌.

 

 

 

تا اینجا توضیحاتی درباره چند نوع از وال واشر های تولید شده در شرکت طیف الکترونیک ایرانیان ارائه کردیم ولی این شرکت با توجه به سفارش مشتری اقدام به تولید وال واشر های مخصوص نیز می نماید تا نیاز مشتری را دقیقا مطابق میل او برآورده کند‌. همچنین این شرکت در تولید سایر لوازم نورپردازی نیز فعالیت دارد که در صورت امکان در مقاله های بعدی به بیان توضیحاتی درباره این محصولات خواهیم پرداخت‌.

امیدواریم از این مطلب در اسنورا لذت برده باشید … … …

 

با ما در اسنورا همراه باشید . . .

به کانال تلگرام   ما بپیوندید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *