وال واشر های 6 وات و کاربرد های آن در نورپردازی ساختمان

وال واشر های 6 وات اسنورا نوشته شده توسط اسنورا snoora.ir

مقدمه ای بر وال واشر های 6 وات 

وال واشر های 6 وات جزء وال واشر های پرکاربرد در صنعت نورپردازی و سایر مصارف صنعتی به شمار میرود. این نوع وال واشر ها به دلیل پر مصرف بودن به وفور در الکتریکی های کوچک و بزرگ یافت میشوند و حتی معمولا الکتریکی ها این محصول را در رنگ ها و مشخصات مختلف در انبار خود نگهداری میکنند تا هر لحظه مجبور به تماس با تولید کننده برای تهیه آن نشوند. همچنین به علت حجم بالای سفارش این نوع وال واشر ها ممکن است تولید کنندگان نیز برای تولید وال واشر 6 وات قاب های آلومینیومی را در ابعاد مشخصی برش داده و در انبار خود ذخیره کنند تا در هنگام دریافت سفارش بتوانند هر چه سریعتر این محصولات را برای مشتری آماده کنند. 

 

اگر قصد خرید وال واشر دارید مرا کلیک کنید

 

در این مقاله درباره وال واشر 6 وات موارد زیر را میخوانید

  • ساختار وال واشر های 6 وات 
  • انواع این وال واشر ها و مشخصات آنها
  • کاربرد این وال واشر ها و معیار های انتخاب بهترین وال واشر 
  • چند جمله درباره این نوع از وال واشر ها 

 

وال واشر های 6 وات اسنورا با نوشته سبز رنگ snoora.ir

ساختار وال واشر 6 وات

وال واشر های 6 وات از ساختاری مشابه ساختار سایر وال واشر ها برخوردار هستند. بنابراین اگر میخواهید تنها در پنج دقیقه خیلی مختصر و مفید درباره وال واشر بخوانید به نوشته وال واشر چیست و کابرد های وال واشر اثری از یکونیم وجبی مراجعه کنید. اما اگر حال و حوصله از این صفحه به آن صفحه رفتن را ندارید به خواندن متن پیش رو ادامه دهید. همچنین اگر میخواهید خودتان دست به کار شوید و به تعداد دلخواه وال واشر با مشخصات دلخواهتان بسازید به مقاله ساخت وال واشر مراجعه کنید و حالش را ببرید. اکنون در ادامه به تشریح ساختار وال واشر ها میپردازیم.

 

برای ساخت وال واشر های 6 وات از ال ای دی پاور POWER LED ها به عنوان منبع تولید نور استفاده میشود. ال ای دی پاور POWER LED ها از خانواده ال ای دی LED ها یا همان دیود های نوری هستند. اگر دوست دارید درباره اینکه ال ای دی پاور POWER LED چیست و ال ای دی LED چیست بیشتر بخوانید. ال ای دی پاور هایی که برای ساخت وال واشر های خطی مورد استفاده قرار میگیرند در دو نوع 1 وات و 1 تا 3 وات تولید و روانه بازار میشوند. این ال ای دی پاور هابر روی یک برد مدار چاپی از جنس آلومینیوم  قرار گرفته و لحیم میشوند. سپس برد آلومینیومی بر روی قاب وال واشر قرار گرفته و با پیچ یا چسب مخصوص محکم میشود.

استفاده از خمیر یا چسب سیلیکون :

نا گفته نماند که قبل از قرار گرفتن برد آلومینیومی بر روی قاب مقداری خمیر یا چسب سیلیکون میان آن این دو تزریق میشود. این کار برای بهبود انتقال حرارت ضروری است. بعد از اینکه ال ای دی پاور ها بر روی قاب وال واشر محکم شدند یک مدار منبع تغذیه به نام درایور داخل قاب وال واشر و در قسمت مخصوص آن قرار میگیرد. سیم های خروجی این درایور به نقاط موجود بر روی برد مدار چابی متصل میشود تا به این ترتیب برق از درایور به ال ای دی پاور ها منتقل شود. بعد از انجام این مراحل نوبت به قرار دادن لنز یا همان عدسی بر روی ال ای دی پاور POWER LED ها میشود. این عدسی ها در زاویه های مختلف در بازار وجود دارند و نور را در زاویه و جهت مورد نظر هدایت میکنند. 

بعد از اتمام این مراحل میتوان شیشه وال واشر را در جای خود قرار داد. سپس باید کابل برق وال واشر را به ورودی درایور متصل شود. در اینجا میتوان گفت ساخت وال واشر تمام است و ساختار وال واشر اینچنین است.

 

وال واشر های 6 وات که در اصل دو وال واشر 3 وات هستند! اسنورا snoora.ir

انواع وال واشر های 6 وات و مشخصات آن ها

 

وال واشر های 6 وات بر اساس ویژگی هایی مختلف به انواع مختلفی تقسیم میشوند که در هنگام خرید نیز باید به آن ها توجه کرد. زاویه تابش نور یکی از ویژگی ها و مشخصات وال واشر ها است. زاویه تابش نور هر چقدر کمتر باشد نور تابیده شده نیز جمع تر و در عوض پرقدرت تر خواهد بود و با زیاد شدن این زاویه نور نیز باز تر خواهد بود. زاویه های تابش موجود برای وال واشر ها عبارت اند از 5، 15، 30، 45، 60، 75، 90، 120. از این میان عدسی هایی با زاویه تابش 30 درجه بیشترین کاربرد و استفاده را دارند.

ویژگی دیگر وال واشر ها رنگ آنهاست که بر این اساس وال واشر ها در رنگ هایی مانند سفید، آبی، قرمز، سبز، زرد، صورتی یا همان فول اسپکتروم یا همان رشد گیاه و فول کالر تولید و عرضه میشوند. همچنین تولید کنندگان وال واشر بر اساس نیاز مشتری اقدام به ساخت وال واشر در رنگ های ترکیبی نیز میکنند. دسته بندی وال واشر ها فقط به اینجا ختم نمیشود و آنها را بر اساس طول و عرض و حتی ظاهر آنها نیز ددسته بندی میکنند. برای مثال یک وال واشر با توان مشخص میتواند با طول 18 سانتی یا 20 سانتی یا… تو.لید شود.

IP وال واشر 6 وات نیز یکی دیگر از مشخصات آن است. آی پی وال واشر یک عدد دو رقمی است که بر اساس یک استاندارد جهانی نشان از مقاومت وال واشر در برابر عوامل محیطی مانند آب و گرد و غبار دارد. عدد سمت راست آی پی میزان مقاومت در برابر نفوذ آب و عدد سمت چپ نیز میزان مقاومت وال واشر در برابر گرد و غبار را نشان میدهد. بیشترین میزان برای عدد سمت راست 8 و برای عدد سمت چپ نیز 7 میباشد. وال واشر هایی که با کیفیت متوسط به بازار ارائه میشوند معمولا دارای آی پی 65 هستند.

 

کاربرد وال واشر های 6 وات و معیار های انتخاب بهترین وال واشر

وال واشر های 6 وات به علت حجم و سایز متوسطشان هم در نورپردازی نمای ساختمان ها کاربرد زیادی دارند و هم به وفور در نورپردازی محوطه ها، ویترین مغازه ها، سن های نمایش و… استفاده میشوند. با این وجود اگر میخواهید بهترین و مناسب ترین وال واشر را برای استفاده خود انتخاب کنید باید به معیار هایی توجه کنید. برای مثال شما باید فاصله وال واشر را از محل مورد نظر محاسبه کنید و در کنار این کار ابعاد محل مورد نظر برای نورپردازی در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین زاویه تابش نور را برای وال واشر انتخاب کنید. به علاوه برای انتخاب رنگ وال واشر نیز باید نظرات شخص طراح صحنه یا منظره را لحاظ کنید.

همچنین اگر نیاز دارید که وال واشر مورد نظرتان برای مدت طولانی دچار آسیب نشود و شما را متحمل هزینه های جانبی نکند باید به کیفیت قطعات به کار رفته در آن و ویژگی های کیفی ارائه شده از سوی سازنده آن توجه کنید. از موارد کیفی ارائه شده از سوی شرکت میتواند به گارانتی، نشان استاندارد، آی پی محصول و سایر نشان های کیفی از قبیل برچسب انرژی و ایزو اشاره کرد.

 

وال واشر های نعل اسبی 6 وات اسنورا snoora.ir با نوشته سبز

چند جمله درباره وال واشر های 6 وات

وال واشر های 6 وات امروزه به طور چشمگیری در میان انواع وال واشر ها خود نمایی میکنند به طوری که حتی معمولا کوچکترین تولیدی های وال واشر نیز برای شروع به کار خود دست به تولید این نوع وال واشر ها میزنند. به همین جهت نیز این نوع وال واشر با برند های فراوان در بازار یافت میشود از برند های کوچک و ناشناخته گرفته تا برند های مطرح و مشهور.

اگر شما بخواهید به هر منظوری از این وال واشر ها استفاده کنید احتمال دارد در هنگام خرید با دیدن تنوع بسیار زیاد آنها انتخاب برایتان سخت شود. ولی توصیه بنده این است که زیاد سخت نگیرید زیرا اکثر وال واشر های موجود در بازار که دارای گارانتی هستند به راحتی و بدون مشکل خاصی تا 2 سال عمر میکنند و اگر هم خواستید که یک واشر اعلا تهیه کنید نیازی به صرف وقت زیاد نیست و کافی است که سر کیسه را شل کنید و از محصولات برند هایی که در زمینه کیفیت(و نه ارزانی) مطرح هستند تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.